Jdi na obsah Jdi na menu
 


HAMERÁK 2007

5. 11. 2007
 

Letos měl být netradičně dříve, posléze byl zrušen pro malý průtok vzniklý upuštěním hladiny Ratmírovského rybníka při stavebních pracích na přepadu. Jel se jen závod mládeže na spodním úseku z Dvorečka do Jindřiše. Kaskády byly za tohoto stavu nesjízdné, ale spodní úsek díky nadlepšení z vypouštěného Multiněveského rybníka se sjet dal. Vlny pod závěrečným mostíkem sice byly o něco menší, ale na Hamerák neobvykle pěkné počasí vše vynahradilo vodákům, kteří nepohrdli alespoň tímto jednodušším úsekem. Na internetu začala diskuse o vzniklé situaci s vícero odpadlými tradičními vodáckými akcemi a padl návrh o pozdějším termínu. Kladné ohlasy přiměly pořadatele k vyjednání náhradního termínu, který připadl na 3.listopadu.

Už se sice nejednalo o závod, ale jen volné splutí a to v jeden den. Účast se očekávala přirozeně menší, mnoho vodáků nechce vážit dalekou cestu jen pro jeden den a také se nekonalo večerní bujaré veselí přespávajících v kempu, kterým se Hamerák vyznačoval. Méně otužilí vodáci již také v tomto termínu chystají spíš lyže, skalní přívrženci si však i tento pozdní termín nenechali ujít. A bylo jich hodně, hlavně v dopoledních hodinách se tvořily místy tradiční zácpy a na vlek za autobusem se najednou všichni nevešli. Díky skvělé organizaci a povzbuzování při vykládání šlo vše rychle, i když ke konci už človíčkovi u hráze docházel hlas. Kdo neokouněl, mohl stihnout sjezd opravdu mnohokrát - my jsme díky focení jeli třikrát hořejšek a jednou spodek.

Vody bylo podle mne hodně, i když vodočet v Dvorečku ukazoval jen necelých 70 cm. Jenže most s vodočtem byl nedávno opravován a tak porovnávat s dřívějšími ročníky zřejmě nejde. Letos pod trubkou rodeové prvky téměř nikdo netrénoval, přeci jenom se nikomu do vody moc namáčet nechtělo. I když já jsem si na úvod krysu neodpustil. Po samozáchraně a vylití jsem hupnul s Kurskem splachovadlem vstříc peřejím, ale záhy jsem zjistil, že před první kaskádou je zácpa. Pokusil jsem se chytnout vracák, ale bylo tam už obsazeno a byl jsem vypláchnut . V minivracáčcích se mi nepodařilo uchytit a tak jsem jen zpomaloval a byl stále unášen nekompromisně k první kaskádě. Kaskáda se nezadržitelně blížila a já se obával nájezdu pozadu. Přede mnou se to uvolnilo, ale dojížděl mne kajakář. Pokusil jsem se rychle otočit, ale kámen u protějšího břehu mne zastavil a kajakář do mne nevyhnutelně narazil. Naštěstí jsme to oba ustáli a tímto se mu omlouvám. Napodruhé se už otočka na poslední chvíli povedla a já se vrhnul do vln kaskády.

Pod kaskádou v tišině však čekala zákeřná traverza, která sice plasťákům neublíží, zato na nafukovačky si brousila zuby. Minimálně dvě na ní skončily svou plavbu předčasně. Na druhé kaskádě měly problémy tradičně pálavy, ale i nějaký kajakář si občas zaplaval. Třetí kaskáda není příliš obtížná a jen se tam občas drncá o šutry. Pak už přichází jez, kde je třeba nenarazit o kámen při levé straně pod spádovkou, a už je tady zlatý hřeb v podobě supy obložené čtyřky. Opět nezklamala a diváci včetně nás si užili plaváčků v kamenité peřeji. Po nabažení se oka pokračujeme do Dvorečku, kde si krátíme čekání na bus skvělým guláškem a pivkem. Po příjezdu autobusu rychle vybojovat místo na přívěsu, navázat a hurá vytopeným autobusem zpět na další jízdu. Po třetím kole už toho všichni po přibývajících krysách máme dost a tak na závěr dáváme pohodový spodní úsek do Jindřiše, kam přijíždíme těsně před setměním. Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům za to, že se jim vše nakonec tak dobře povedlo zorganizovat. Spousta spokojených vodáků je jim vděčná za pro většinu z nich poslední letošní akci.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář